SK | EN

St. Nicolaus - najobľúbenejší Mikuláš ®

Rovnako ako na vysoké štandardy kvality dbáme na zodpovedné pitie. Preto je obsah tejto stránky dostupný len starším ako 18 rokov.

O nás

Spoločnosť ST. NICOLAUS, a.s.

Spoločnosť ST. NICOLAUS je najväčším výrobcom liehovín na Slovensku. Portfólio spoločnosti tvoria desiatky produktových radov, medzi nimi aj známe značky ako Nicolaus Vodka, horký bylinný likér Demänovka, či ovocné liehoviny radu Jubilejná.

Okrem vlastných značiek spoločnosť ST. NICOLAUS ako výhradný distribučný partner španielskej spoločnosti Gonzáles Byass rozšírila svoje portfólio o zahraničné značky ako brandy Soberano a Lepanto, prémiový gin The London no.1 a kvalitné dovozové vína z vinárskych krajín ako Španielsko, Taliansko, Argentína a Chile.

Výrobné závody spoločnosti ST. NICOLAUS sa nachádzajú v Liptovskom Mikuláši a Leopoldove, no jej pôsobenie siaha až za hranice Slovenska. Okrem obchodného zastúpenia v Českej republike a Maďarsku svoje produkty vyváža do ďalších svetových krajín od Poľska až po Mexiko či Indiu.

Bohaté skúsenosti založené na histórii a tradícii so silným dôrazom na inovácie, kvalitu a bezpečnosť výrobkov zabezpečujú spoločnosti ST. NICOLAUS líderstvo a konkurencieschopnosť na slovenskom trhu už desiatky rokov.

 • 1867

  Armin Stark zakladá súkromný podnik, prvú rafinériu v Liptovskom Mikuláši. Rafináciou získava lieh, ktorý následne predáva veľkoodberateľom.

 • 1907

  Podnik sa rozrastá a stáva sa akciovou spoločnosťou s názvom Štarkovská rafinéria liehu. Okrem spracovania liehu, výroby a predaja rumu sa spoločnosť orientovala aj na výrobu a dodávku elektrickej energie pre verejné a súkromné osvetlenie.

 • 1922

  Vzniká spoločnosť Prvá liptovská továreň na likéry Rudolf Stein a spol. Nachádza sa v priestoroch prieskumnej predajne a zaoberá sa výrobou likérov, rumu, borovičiek či slivovice.

 • 1967

  Začiatok výroby Demänovky Likér- najznámejšieho slovenského bylinného likéru.

 • 1991

  Vzniká spoločnosť ST.NICOLAUS a.s., ktorá je výsledkom dynamického rozvoja liehovarníckej firmy. Vedenie spoločnosti začína presadzovať výrobu potravín bez chemických prísad. Logo a obchodné meno spoločnosti sú odvodené z erbu a názvu mesta - Svätý Mikuláš či Sanctus Nicolaus.

 • 1995

  Začiatok výroby Nicolaus vodky – najpredávanejšej vodky na Slovensku.

 • 2007

  Začiatok výroby Armin Stark Fernetu.

 • 2008

  Začiatok výroby Jubilejnej.

 • 2014

  Začiatok výroby prémiovej vodky Tri borievky.

Kariéra v spoločnosti
ST. Nicolaus

Radi by ste pracovali v St.Nicolaus? Pozrite si naše voľné pracovné ponuky.

Zoznam voľných pozícií